Učenice OŠ Milana Langa prvakinje Hrvatske u karateu

Prvenstvo Hrvatske za  OŠ, Samobor,  24.02.2018.

Učenice OŠ Milana Langa iz Bregane prvakinje Hrvatske!

Na prvom Otvorenom prvenstvu školskih sportskih društava Osnovnih škola u karateu koje se održalo u Samoborskoj OŠ Bogumil Toni sudjelovalo je 35 škola i 253 učenika. Uvjet za nastup škole je da imaju ekipu od minimalno 3 do 9 učenika ili 3 do 7 učenica koje treniraju karate u nekom od karate klubova. Na osnovu postignutih pojedinačnih rezultata na ovom natjecanju, zbrajaju se bodovi za pojedinu školu. Za osnovnu školu Milana Langa nastupili su učenici i učenice koji su uglavnom članovi Karate kluba Bregana. Natjecanje je bilo odlično organizirano, a suđenje je bilo kvalitetno. Određenih problema je bilo sa komisijom koja je imala neke propuste kod zbrajanja bodova u kategoriji učenica, pa se na službene rezultate moralo čekati dva dana. Na kraju je konačno potvrđeno da su učenice OŠ Milana Langa iz Bregane osvojila prvo mjesto i zlatne medalje. Ovaj rezultat je veliko priznanje za mlade sportašice iz KK Bregana koje će i slijedeće godine sigurno biti u najužem krugu za visoki plasman. Pojedinačno, najuspješniji nastup imala je Tina Kos koja je osvojila prvo mjesto u kategoriji učenica do 36 kg. Drugo mjesto osvojila je Irina Pjajčik, a treće mjesto osvojile su Emilija Mustafić, Nika Zorko, Patricija Žabčić i Mia Pauković.

Učenice od 1.-4. Razred:

Nika Zorko, Emilija Mustafić, Tina Kos, Irina Pjajčik (sve iz KK Bregana)

Učenice 5.-8. Razred

Mia Pauković (KK Samobor), Patricija Žabčić i Elena Bošnjak (KK Bregana)

Dečki OŠ Milana Langa su zauzeli 10. Mjesto, a nastupili su:

Luka Cicvarić iz KK Brežice – osvojio treće mjesto u disciplini kate

Borna i Petar Stanić osvojili su treće mjesto – borbe učenici 5-8 razred (KK Bregana)

Neno Filipić (KK Samobor)- osvojio treće mjesto u kategoriji učenika 5-8 razred